Nowy numer 27/2020 Archiwum

Domowy Kościół świętował rocznicę śmierci założyciela

Mszą św. w intencji rychłej beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego, świdnicki rejon gałęzi Ruchu Światło-Życie uczcił rocznicę śmierci założyciela.

Liturgii, która odbyła się 27 lutego, przewodniczył ks. Przemysław Pojasek, rejonowy moderator Domowego Kościoła, a homilię wygłosił ks. Mirosław Rakoczy, diecezjalny moderator ruchu.

Zwrócił w niej uwagę na apostolską zazdrość względem tych, którzy „nie chodzą z nami”.

– Odniosę się do wydarzenia, które miało miejsce kilka dni temu na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie.  W jednej z dyskusji padł temat rozwoju gałęzi dla dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą być w Domowym Kościele. Jednym z argumentów podjęcia tego tematu był jednak strach przez zagospodarowaniem tej części ludzi przez inne wspólnoty, rozwijające się równie prężnie. I w świetle dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus tłumaczy Apostołom, że każdy kto czyni cuda w Jego imię, nie może stanąć przeciwko Niemu, widzę, że my również czasem jesteśmy podobni do nich – wyjaśniał ks. Rakoczy.

Spotkanie było też okazją do świętowania imienin ks. Mirosława, dlatego drugi z kapłanów sprawował Mszę św. w jego intencji, a po zakończeniu zgromadzeni członkowie wspólnoty złożyli mu życzenia i wręczyli drobny upominek.

Domowy Kościół świętował rocznicę śmierci założyciela   Domowy Kościół świętował rocznicę śmierci założyciela   Domowy Kościół świętował rocznicę śmierci założyciela   Domowy Kościół świętował rocznicę śmierci założyciela  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama