Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ruch Spotkań Małżeńskich z wizytą w seminarium

W czasie zajęć dydaktycznych w Wyższym Seminarium Duchownym z diakonami odbyło się spotkanie z animatorami Spotkań Małżeńskich.

Anetta Kasprzak-Radecka wraz z mężem Jarosławem opowiedzieli 28 lutego o tym, czym są prowadzone przez nich rekolekcje i dlaczego warto z nich korzystać.

– Naszym celem jest pomoc małżeństwom w lepszym wzajemnym poznaniu i zrozumieniu się, a przez to w pogłębieniu więzi w ich małżeństwach. Budowanie jedności i pogłębienie więzi widzimy jako realizację planu Bożego wobec małżeństwa. Dlatego troszczymy się również o pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Podstawową formą pracy są wyjazdowe rekolekcje weekendowe w formie warsztatów. Przyjeżdżają na nie ludzie w różnym wieku i z różnymi problemami – mówił do diakonów Jarosław.

– W naszych warsztatach wykorzystujemy podstawową wiedzę z zakresu psychologii komunikacji: uczucia, potrzeby, temperamenty traktujemy jako Boże dary w myśl zasady św. Tomasza z Akwinu, że łaska buduje na naturze. Staramy się też pokazać, jak korzystanie z tej Bożej psychologii wpływa na budowanie relacja w małżeństwie – dodała Anetta.

Zapytani o sens Spotkań Małżeńskich dla kapłanów, powiedzieli, że to nie tylko narzędzie do pracy z małżeństwami czy parami przygotowującymi się do małżeństwa, ale również droga formacji dla księży, którzy również uczą się rozmawiać z Bogiem, przełożonymi czy wiernymi.

Zachęcili też do polecania najbliższych rekolekcji, które odbędą się w dniach od 22 do 24 marca u księży pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Zapisać się można przez stronę internetową lub telefonicznie: 791 805 435.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama