Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wielki Post w diecezji świdnickiej

Rekolekcje z o. Szustakiem, spotkanie z Rafałem Porzezińskim, ekstremalne Drogi Krzyżowe - to obok tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych propozycje dla katolików w naszej diecezji.

Wielki Post to czas refleksji nad własnym życiem, pokuty i nawrócenia. Przez 40 dni jesteśmy zachęcani, aby odnowić relację z Bogiem. Kościół pomaga w tym swoim wiernym. W parafiach odbywają się rekolekcje, odprawiane są Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Pojawiają się też inne praktyki i pomoce. Dla przykładu m.in. parafia św. Brata Alberta w Świebodzicach proponuje "zdrapkę wielkopostną", a parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu jednodniowy post o chlebie i wodzie.

Z kilku miast w diecezji 12 kwietnia o 20.00 wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Bielawa, Szczytna i Wałbrzych przygotowują 40-kilometrowe trasy. Ząbkowice Śląskie pójdą do Wambierzyc 5 kwietnia. Start również o 20.00.

Już dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje z o. Adamem Szustakiem OP w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na wałbrzyskim Konradowie. Potrwają od Środy Popielcowej do piątku. W programie Msze św. o 17.30, a po nich katechezy.

Natomiast w Kudowie-Zdroju Czermnej świecka misjonarka Anna Krogulska opowie o Całunie Turyńskim. Rekolekcje trwają od 6 do 10 marca. Podczas spotkań będzie można usłyszeć również o Chuście z Manoppello i wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Misjonarka pojawi się również w kolejnych tygodniach Wielkiego Postu w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach i parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich.

Z Rafałem Porzezińskim, prowadzącym w TVP program „Ocaleni” poświęcony walce z nałogami oraz propagatorem programu 12 kroków, będzie można się spotkać 21 marca w Bielawie. To zaproszenie nie tylko dla osób mających problemy z używkami.

Jeżeli w Waszej parafii na Wielki Post zaplanowane jest wydarzenie, na które warto zaprosić innych diecezjan, napiszcie do nas na: swidnica@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama