GN 28/2020 Archiwum

W geście pokuty

Biskupi, duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz wierni przez procesję pokutną dali publiczny wyraz swojej wiary i przypomnieli świdniczanom, że rozpoczął się czas nawrócenia.

W trakcie Mszy św. w katedrze nastąpiło posypanie głów popiołem. W homilii bp Ignacy Dec zwrócił się do trzech grup obecnych katolików: gorliwych, którzy są co niedzielę, a nawet codziennie na Mszy św., praktykujących rzadko i tych, którzy do kościoła przyszli tylko w Środę Popielcową. Do wszystkich skierował wezwanie do postu, modlitwy i jałmużny, wyjaśniając każdą z praktyk pokutnych. – Jałmużna to miłość, czyny dobroci wobec naszych bliskich.

Modlitwa jest przebywaniem przed Bogiem i z Bogiem. W czasie Wielkiego Postu to uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, adoracji, a także cicha, indywidualna modlitwa w naszych domach – mówił ordynariusz świdnicki.

Do katolików praktykujących nieregularnie skierował napomnienie za św. Pawłem, by nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Zachęcał, by bardziej zakochali się w Bogu. Żeby ich obecność w kościele nie zależała od pogody czy nastroju. – Jeżeli z jakichś powodów nie możecie przyjmować Eucharystii, to nie obrażajcie się na Kościół i Boga. Bóg działa także poza sakramentami. Jemu zależy na każdym z was – przekonywał. Na koniec bp Dec powiedział: – Mówię do wszystkich obecnych: dobrze, że tu jesteście. Zachęcam, wykorzystajcie czas Wielkiego Postu, bo nie będzie powtórki z życia ziemskiego. Mamy tylko jedną szansę, dlatego trzeba mądrze żyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama