Nowy numer 42/2019 Archiwum

O rozeznawaniu duchów w Polanicy-Zdroju

Marcowa Oaza Modlitwy w Polanicy-Zdroju zgromadziła 60 osób z Ruchu Światło-Życie na wspólnej modlitwie i rozważaniu podjętego tematu.

Od piątku 8 marca do niedzieli 10 marca na podstawie reguł św. Ignacego Loyoli ks. Mirosław Rakoczy i ks. Łukasz Basisty w konferencjach mówili o rozeznawaniu duchów.

- Na kształt doświadczenia duchowego jako relacji z Bogiem w Chrystusie znaczący wpływ może wywierać nieuporządkowana natura ludzka, naznaczona wskutek grzechu pierworodnego egoizmem i pychą, a także zły duch. Wobec tego należy wskazać, jakie są przejawy inspiracji pochodzących z aktywności samego podmiotu, szatana i Ducha Świętego. Mówimy zatem o oznakach działania tzw. ducha ludzkiego (przyrodzonego), ducha złego i Ducha Bożego - wyjaśniał ks. Rakoczy, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Wśród oznak działania ducha diabelskiego wymienił fałsz w subtelnej postaci.

- Zgodnie z naturą szatana jako kłamcy i zabójcy (por. J 8,44), oznaką ducha diabelskiego jest fałsz, jaki wkrada się w motywy rządzące życiem duchowym. Jego kłamstwo zwykle przybiera subtelną postać. Staje się przez to bardziej skuteczne, a tym samym niebezpieczne. Toteż zły duch, udający anioła światłości, nie zawsze od razu odciąga od tego, co duchowe. Będzie skłaniał wręcz do spektakularnej pobożności, do tego, co nadzwyczajne i cudowne, a nawet dziwaczne. Wobec tego „pobożne” zachowanie człowieka poddającego się takim wpływom bywa na ogół nieadekwatne do danej sytuacji, a czasami nawet niestosowne. Zły duch nie zna umiaru, popycha więc do przesadnego umartwienia zewnętrznego, aż do naruszenia zdrowia, nie pozwala jednak na umartwienie wewnętrzne (dyscyplina myśli, uczuć, rezygnacja ze swego sądu, woli itp.) oraz ducha pokuty - kontynuował.

Większość jednak czasu uczestnicy poświęcili na modlitwę - Eucharystię, Namiot Spotkania, rozważanie słowa Bożego czy nabożeństwa wieczorne z modlitwą wstawienniczą.

Oazę wraz z ks. Mirosławem współprowadził ks. Łukasz Basisty.   Oazę wraz z ks. Mirosławem współprowadził ks. Łukasz Basisty.
Tadeusz Kuźniak
Uczestnicy przed konferencją.   Uczestnicy przed konferencją.
Tadeusz Kuźniak
Każdy miał czas na indywidualne spotkanie z Bogiem.   Każdy miał czas na indywidualne spotkanie z Bogiem.
Tadeusz Kuźniak
Grupowe zdjęcie wszystkich uczestników rekolekcji.   Grupowe zdjęcie wszystkich uczestników rekolekcji.
Tadeusz Kuźniak

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL