Zdjęcia parafian, historia kościoła, dokumentacja fotograficzna obecnego remontu i współczesne monety trafiły do odnowionej kuli na wieży kościoła w Grodziszczu.
W parafii św. Anny trwa remont wieży kościelnej. Iglica zyskała nowe pokrycie, a na jej szczyt w piątek trafiła odnowiona kula i krzyż. Ksiądz proboszcz wraz parafianami postanowili przy tej okazji zostawić ślad dla przyszłych pokoleń. W jedną z niedziel zrobili po Mszach świętych wspólne zdjęcia. Spisali także historię kościoła i parafii oraz dołączyli dokument mówiący o poprzednim remoncie.
- Jesienią zeszłego roku wymieniony został dach. Wieża też była w złym stanie technicznym, dlatego prowadzimy jej rekonstrukcję. Po wymianie części pokrycia dachowego odnowiona iglica wróci na swoje miejsce, a wraz z nią umieszczone w kuli pamiątki - wyjaśnia ks. Mateusz Pawlica, proboszcz.
Na odnowienie dachu świątyni udało się pozyskać dotacje. Po 50 tys. zł od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Gminy Świdnica. Pozostałe 90 tys. ofiarowali parafianie. Podobnie było w przypadku wieży. W planach jest całościowy remont kościoła oraz placu, muru i bram.
Gotycki kościół św. Anny w Grodziszczu jest cennym zabytkiem położonym u podnóża Gór Sowich. Wybudowany na skarpie tuż obok rzeki Piławy, otoczony średniowiecznym murem z XVI w. i trzema bramami - stanowi rzadki przykład zachowanych w całości tzw. kościołów ufortyfikowanych. Wraz z budynkiem plebani z XVI w. tworzy unikatowy kompleks.
Pierwsze przekazy pisemne o kościele i parafii w Grodziszczu pojawiają się w dokumencie biskupa wrocławskiego Tomasza I z 1259 roku. Z tego okresu pochodzi gotyckie prezbiterium przykryte sklepieniem krzyżowo-żebrowym. Świątynia została rozbudowana w XVI w., przebudowana w XVIII i XIX wieku, natomiast ostatnie prace remontowe w kościele zostały wykonane w latach trzydziestych i osiemdziesiątych XX wieku.