Nowy numer 27/2020 Archiwum

W salezjańskiej szkole też byli RYMcerze przejdź do galerii

Spotkanie z raperami, konferencje oparte o teksty biblijne, wyjazd do Krakowa-Łagiewnik - m.in. te wydarzenia złożyły się na rekolekcje wielkopostne w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.

Od 13 do 15 marca uczniowie podzieleni na trzy grupy uczestniczyli w zajęciach ewangelizacyjnych dostosowanych do ich wieku.

Najstarsi wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Nie zmarnuj swojego życia". Prowadzili go RYMcerze, goście specjalni tegorocznych rekolekcji, czyli Bęsiu i DJ Yonas. Młodzież z uwagą słuchała świadectw raperów i ich opowieści o podejmowanych życiowych wyborach.

- Regres zawsze śmieje się z progresu. Cierpliwe i wytrwałe podążanie do celu - to się opłaca! - przekonywał Bęsiu.

Drugi dzień rekolekcji młodzież przeżyła w domu sióstr salezjanek w Pieszycach, gdzie konferencję wygłosił ks. Rafał Masztalerz. Były też okazja do spowiedzi oraz Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek najstarsi uczniowie wyjechali do Krakowa-Łagiewnik. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestniczyli w Eucharystii, natomiast w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie obejrzeli spektakl wystawiany przez kleryków pt. "Dobry Pasterz oddaje życie za owce".

W tym czasie najmłodsi uczniowie z klas I-III na podstawie historii Noego zajęli się tematem: "Współpraca - to się opłaca". Dzieci lepiły z masy solnej zwierzęta, które Noe zabrał do arki. Obejrzały również film pt. "Chłopiec z burzy" i na jego podstawie tworzyły tematyczne plakaty.

Starsi uczniowie z klas IV-VI, prowadzeni przez s. Aleksandrę Sys, salezjankę, rozważali temat: "Z Jezusem mogę wszystko". Podstawą był tekst biblijny o chłopcu, który miał pięć chlebów i dwie ryby. Dzieci przygotowały i przedstawiły scenki ukazujące wybór dobra i odrzucenie zła. Dzieliły się też chlebem na znak jedności i braterstwa. Podczas gry drużynowej uczniowie uczyli się współpracy i wzajemnej pomocy.

Ostatniego dnia rekolekcji dzieci z klas I-VI korzystały ze spowiedzi oraz uczestniczyły w Eucharystii i w Drodze Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama