Nowy numer 22/2020 Archiwum

12 Kroków i sakramenty uratowały moje życie

O swoich doświadczeniach mówił Rafał Porzeziński podczas spotkania w Bielawie. Dziennikarz przyznaje, że jest hazardzistą, który od 20 lat nie gra. Przedstawia ten program jako najlepszą drogę do wyjścia z uzależnień i zmiany życia.

Autor i prowadzący program „Ocaleni” przyjechał do Bielawy na zaproszenie wspólnoty św. Jakuba, która działa przy parafii Wniebowzięcia NMP. Grupa skupia osoby uzależnione i realizuje program 12 Kroków dla Chrześcijan.

Rafał Porzeziński 21 marca opowiadał o wszystkich krokach. Największą część wystąpienia poświęcił jednak na trzeci, jak sam stwierdził, najważniejszy, bo dotyczący miłości.

– Ten etap mówi, że podjęliśmy decyzję, aby powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, tak jak Go zrozumieliśmy. Oddajemy swoje życie nie jakiemukolwiek Bogu, ale miłującemu. To istota trzeciego kroku – wyjaśniał zebranym. Mówił o cechach Bożej miłości, że jest bezwarunkowa, nieodwołalna, okazywana z bliska, widzialnie i mądrze, za każdą cenę i nad życie.

– Na Bożą miłość nie można zasłużyć, bo jest dana za darmo, za nic. Bóg nikogo nie straszy, że cofnie swoją miłość. Nawet kiedy postępujemy źle, to On nie przestaje nas kochać – przypominał prelegent. Zwrócił uwagę, że Bóg przyszedł w widzialnej postaci Jezusa, by móc kochać człowieka z bliska. Poniósł najwyższą cenę za odkupienie – życie swojego Syna.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama