Nowy numer 43/2020 Archiwum

Liceum sióstr niepokalanek otwiera drzwi dla chłopców

Po raz pierwszy katolicka szkoła w Wałbrzychu zaprasza do nauki chłopców – absolwentów klas ósmych. W nadchodzącym roku szkolnym nowością będą też zajęcia z neurodydatyki.

- W tym roku prowadzimy nabór na trzy kierunki: medyczno-przyrodniczy, humanistyczno-językowy, menadżersko-biznesowy. Do trzyletniego liceum przyjmujemy tylko dziewczęta, natomiast do czteroletniego liceum zapraszamy również chłopców - mówi s. Dorotea Milewska, dyrektor placówki.

We wrześniu w pierwszych klasach ruszą zajęcia z neurodydaktyki.

- Przez rok uczniowie będą się uczyć, jak się uczyć. Na tych lekcjach uczniowie będą poznawać m.in. techniki i sposoby efektywnego, czyli szybkiego i skutecznego uczenia się oraz zasady pracy mózgu - wyjaśnia siostra dyrektor.

Na dni otwarte 13 kwietnia przyjechał m.in. Daniel z Jugowic.

- Jestem blisko związany z Kościołem, od 9 lat służę jako ministrant. W tej szkole wybrałbym klasę humanistyczną. Dodatkowo moją pasją jest sport - mówił uczeń ósmej klasy.

Tego dnia młodzież wraz z rodzicami podczas zajęć z astronomii poznała tajniki życia gwiazd, natomiast w gabinecie biologicznym dowiedziała się, jak dbać o serce.

Kolejne dni otwarte w Prywatnym Liceum Sióstr Niepokalanek zaplanowano na 11 maja.

Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu to katolicka szkoła, która od ponad 70 lat kształci i wychowuje młodzież. Każdego roku 100%  uczennic zdaje maturę i kontynuuje naukę na wybranych kierunkach studiów. Szkoła oferuje dodatkowe zajęcia w zależności od zainteresowań uczniów. W poprzednich latach były to m.in. szachy, nauka gry w bilard oraz rysunek.

Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek od prawie 30 lat współpracuje i prowadzi wymianę młodzieży z katolicką szkołą Mallinckrodt-Gymnasium w Dortmundzie w Niemczech. Przy szkole od dwóch lat działa obserwatorium astronomiczne, które odwiedziło już ponad 2 tys. osób. Uczennice spoza Wałbrzycha mogą korzystać z internatu. Więcej informacji na stronie www.walbrzych.niepokalanki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama