Nowy numer 22/2020 Archiwum

Poświęcone pokarmy trafią do potrzebujących

Caritas Diecezji Świdnickiej w Wielką Sobotę przekazuje dary na wielkanocny stół w czterech miastach diecezji.

Do potrzebujących w Nowej Rudzie, Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Świdnicy trafią: żurek z jajkiem i kiełbasą, sałatka tradycyjna, wędliny i ryby oraz ciasta. Pomoc otrzyma dzisiaj 500 osób.

- W te święta potrawy są głównie jajeczne. W ostatnich dniach ugotowaliśmy i obraliśmy 1200 jaj - mówi Sabina Dorozik, sekretarz świdnickiej Caritas.

Ok. 30 osób ubogich i samotnych już 16 kwietnia, w Wielki Wtorek, zasiadło w Piławie Górnej do stołu świątecznego.

- Nasi podopieczni chętniej przychodzą na wigilię niż na śniadanie wielkanocne, dlatego robimy paczki i w jadłodajniach rozdajemy żywność - stwierdza Sabina Dorozik.

Przygotowane w Centrum Charytatywnym przy ul. Westerplatte w Świdnicy potrawy oraz gotową żywność po poświęceniu przewieziono do punktów dystrybucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama