Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przed święceniami diakonatu

Gdy ich koledzy przebywali jeszcze w swoich rodzinnych parafiach, alumni piątego roku w Niedzielę Wielkanocną rozpoczęli swoje duchowe przygotowanie do przyjęcia święceń diakonatu.

Rekolekcje poprowadził im ks. Piotr Gołuch, ojciec duchowny świdnickiego seminarium. W wygłoszonych konferencjach przybliżał akolitom wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć jako duchowni.

- To ważne, żeby już na tym etapie zdecydować, czy chce się takiego życia. W konferencjach mówiłem o roli diakona, wadze głoszenia słowa Bożego i o tym jak istotne jest osobiste doświadczenie wiary, którym jako kapłani powinni zarażać innych. Do tego potrzebne są własny rozwój duchowy, spotkania z osobowym Bogiem w Najświętszym Sakramencie i z Jego słowem przez lekturę i medytację Pisma Świętego - relacjonuje ks. Piotr.

W czasie tygodniowych rekolekcji przyszli diakoni mieli także okazję do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama