Nowy numer 4/2021 Archiwum

Głosić z odwagą

Do świadczenia o zbawiennej mocy Chrystusa namawiał biskup Ignacy Dec.

Wpiątek poprzedzający Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tj. 26 kwietnia, biskup przewodniczył uroczystej Mszy św. Odwołując się do liturgii słowa, zachęcał do żywego świadczenia o zmartwychwstaniu wzorem pierwszego z apostołów. – Tego samego Piotra, który spotkał Zmartwychwstałego na brzegu Jeziora Galilejskiego i otrzymał od Niego prymat w Kościele, widzimy dzisiaj w pierwszym czytaniu, jak z Janem odważnie naucza w Jerozolimie i jak jest przesłuchiwany przez starszyznę żydowską.

Napełniony przez Chrystusa Duchem Świętym, nie lęka się już nikogo – wyjaśniał w homilii bp Ignacy, dodając, że również św. Jan Paweł  II z odwagą wypomniał światu próbę uśmiercenia Boga.

W tym roku zabrakło w sanktuarium kard. Stanisława Dziwisza. „Bardzo mi przykro, ale nie mogę z powodu już zaplanowanych zajęć być z wami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za piękne przyjęcie w Świdnicy i Wałbrzychu. Noszę w sercu całą diecezję i przekazuję wyrazy czci i szacunku na ręce bp Ignacego Deca” – napisał w krótkiej wiadomości kardynał.

Biskup natomiast przypomniał, że kard. Dziwisz towarzyszył im podczas poprzednich diecezjalnych pielgrzymek do Krakowa-Łagiewnik. – Nasza pierwsza pielgrzymka do tego miejsca odbyła się wkrótce po kanonizacji Jana Pawła II. Był to 2 maja, w piątek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. O 12.00 sprawowaliśmy tutaj Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama