Nowy numer 44/2020 Archiwum

I Rajd dla Hospicjum im. Jana Pawła II przejdź do galerii

Z Wałbrzycha pod Dzikowiec wyruszyło ponad 180 rowerzystów. Chcą pomóc pacjentom, a jednocześnie aktywnie spędzić pierwszy dzień majówki.

Pomysł zrodził się u Joanny Tąporowskiej, pielęgniarki, a jednocześnie amatorki wycieczek rowerowych.

- Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować ten charytatywny rajd. Dzisiaj dajemy nasze serce dla ludzi, którzy leżą w hospicjum i czekają na pomoc. Potrzeby są duże, a my możemy im pomóc w ostatniej drodze, by nie cierpieli - nie kryła wzruszenia pani Joanna.

Na zaproszenie wałbrzyskiego hospicjum odpowiedzieli miłośnicy turystyki rowerowej m.in. z Łodzi, Jastrzębia-Zdroju, Poznania oraz Warszawy. Najmłodszy z nich ma 9 lat.

Krzysztof ze stolicy przyjechał do Wałbrzycha na rowerze. Po rajdzie wróci do domu też na dwóch kółkach.

- Taka majówka - zrobię 1100 km. Codziennie jeżdżę po 50 km, już jestem uzależniony - przyznał pan Krzysztof.

Karina z Poznania dotarła do Wałbrzycha pociągiem.

- Jestem w grupie „Rowerowy świat”, z niej dowiedziałam się o akcji. Dla mnie każda okazja jest dobra, żeby jeździć - przyznała poznanianka.

W rajdzie 1 maja wystartowało około 20 osób z grupy rowerowej „Aktywny Wałbrzych”. Jedna z nich miała osobistą motywację.

- Moi rodzice chorowali na nowotwór i jestem zżyta z tym miejscem. Moja mama 15 lat temu walczyła z rakiem, a hospicjum bardzo ją w tym wspierało. Teraz chcę się  odwdzięczyć - mówiła Dominika z Wałbrzycha.

Kolumna rowerzystów pokonuje 70-kilometrową trasę, która przebiega przez: Wałbrzych, Głuszycę, Mieroszów i Czarny Bór. Na zaplanowanych przystankach prowadzona jest kwesta na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Na mecie rajdu uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, będzie też posiłek.

Zarówno personel, jak i pacjenci cieszyli się z liczby uczestników wydarzenia oraz ich bezinteresownego wsparcia.

- Dzisiejszy rajd pokazuje, że są ludzie, którzy myślą o innych, że przesłanie miłości jest realizowane, a nie tylko gadane - stwierdziła Maria, pacjentka hospicjum.

W organizacji I Rajdu dla Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II pomógł powiat wałbrzyski, sklep rowerowy Piotrowski-Bikes, PZU, Koksownia Victoria, Hotel Piotr SPA&Wellness i Restauracja Magdalenka z Boguszowa-Gorc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama