Nowy numer 41/2019 Archiwum

Majówka w drodze

Ponad 300 osób maryjny miesiąc rozpoczęło wizytą u Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca.

Piątek 1 maja, godz. 8. Pod świdnicką katedrą zrobiło się tłoczno. Pobłogosławieni przez bp. Ignacego pątnicy wyszli w liczącą około 20 km trasę. Prowadził ich ks. Krzysztof Ora, a wraz z nim ks. Adam Woźniak i ks. Roman Tomaszczuk, który 17 lat temu zainicjował wspólną wędrówkę do MB Dobrej Rady i Mądrości Serca. Jak sam wspominał w czasie Mszy św. w Wirach, to nie tylko pomysł na spędzenie wolnego dnia, ale i forma świadectwa.

– Często na pielgrzymkę ruszamy z dość ociężałym sercem. Trudno jest nam się zebrać, a niejednokrotnie musimy stoczyć walkę. Odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mi się chce? A może w tym roku nie potrzebuję? Pogoda taka niepewna. Jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się wyjść z naszej codzienności, po to żeby zamanifestować naszą wiarę. Mijało nas kilkadziesiąt aut, ludzie w nich patrzyli na nas i musieli się zastanowić nad tym, co robimy – rozpoczął homilię ks. Roman Tomaszczuk, podkreślając, że to świadectwo pątnicy dadzą również w szkołach czy miejscach pracy, kiedy ktoś zapyta o pierwszą „majówkę”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL