Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z pomocą oczekującym potomstwa

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca paulini w stolicy diecezji organizują modlitwę dla małżeństw o dar rodzicielstwa.

To pomysł o. Dariusza Laskowskiego, przeora i proboszcza świdnickiej wspólnoty. - Zauważamy, że wiele małżeństw boryka się dzisiaj z problemem otrzymania daru rodzicielstwa. Chcemy im wyjść naprzeciw wraz z naszym patronem, św. Józefem i za jego wstawiennictwem wypraszać upragnione potomstwo dla wszystkich tych par, które osobiście lub reprezentowane przez kogoś będą na naszej wspólnej modlitwie - wyjaśnia pomysłodawca.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 5 maja. Przez cały dzień ojcowie paulini zachęcali, by zgromadzeni na niedzielnych Mszach św. wierni wypisali na kartkach imiona małżeństw, które borykają się z problemem niepłodności. Zachęcali też do udziału we wspólnej modlitwie o 19.20. I choć na samo nabożeństwo przybyło tylko kilka par, to liczba wypisanych na kartkach zdumiała.

- Sam też znam wiele par, które widząc dzieci, wzruszają się, bo sami ich mieć nie mogą. Prawo kanoniczne przypomina nam, że każde małżeństwo ma dwa cele: dobro małżonków i zrodzenie potomstwa. Czemu tak jest, że ten drugi cel bywa czasem odroczony? Nie wiem. Na pewno nie można w takiej sytuacji zapomnieć o tym pierwszym celu. Wierzę też, że św. Józef, któremu sam Bóg dał potomka, również i dla was wyprosi upragnione dzieci. Chcemy za jego wstawiennictwem prosić Boga, by otwierał wasze łona, by błogosławił wam i waszym rodzinom - mówił do przybyłych w niedzielny wieczór małżeństw o. Laskowski.

Odniósł się również do podobieństwa, jakie istnieje, między powierzeniem św. Józefowi Jezusa pod opiekę, a powierzeniem rodzicom dziecka pod opiekę. - Dzieci są na jakiś czas, potem dorastają i stają się samodzielne, idą w świat, a małżonek czy małżonka zostają. Dlatego właśnie Bóg na pierwszym miejscu wzywa was do jedności, a szczególnie byście byli jedno na modlitwie - wprowadzał do adoracji Eucharystycznej.

Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu poprowadził modlitwę, po której indywidualnie pobłogosławił każdą z przybyłych par. Zachęcał też do przybycia na kolejne spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca.

Każdy mógł też odebrać obrazek ze św. Józefem i modlitwą o potomstwo.

Obrazki ze św. Józefem i modlitwą o dar potomstwa można także przekazać innym.   Obrazki ze św. Józefem i modlitwą o dar potomstwa można także przekazać innym.
xp
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL