Nowy numer 22/2020 Archiwum

Młodzież czytała Ewangelię św. Jana

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie świdnickich szkół średnich. W tym roku miejscem głoszenia słowa Bożego był kościół św. Józefa.

Wydarzenie związane z niedawno zakończonym Tygodniem Biblijnym rozpoczął biskup świdnicki Ignacy Dec. Uroczyście wniósł księgę Pisma Świętego i dokonał jej intronizacji.

W słowie wstępnym przypomniał, że jest to księga bosko-ludzka napisana przez wybranych ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego. Wspominał, jak sam będąc chłopcem, a później młodzieńcem, poznawał Biblię na katechezie w zimnej zakrystii.

– Biblia to najważniejsza księga, jaka znajduje się w bibliotekach świata, w naszych domach. To księga życia. Mając kontakt z tym słowem, mamy kontakt z Bogiem. W nim Bóg objawia nam siebie, sprawy niebieskie i te dotyczące stworzenia, a szczególnie człowieka – mówił bp Dec.

Odwołując się do tegorocznego hasła Tygodnia Biblijnego „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”, stwierdził, że Trzecia Osoba Boska oświeca czytających Pismo Święte i pełniej do nich przychodzi. Dzięki interwencji Ducha Świętego słowo to zapada głęboko w człowieka i go umacnia.

– W kościele św. Józefa czytamy słowo Boże równolegle z odbywającą się adoracją. Dokumenty soborowe mówią, że tak jak Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie, tak obecny jest w swoim słowie. Ludzie, którzy wchodzą dzisiaj na moment adoracji, mają okazję nie tylko na Jezusa popatrzeć, ale też Go posłuchać – stwierdził ks. Tomasz Federkiewicz, koordynator Dzieła Biblijnego i organizator maratonu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama