Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzi modlili się na Chełmcu przejdź do galerii

Ponad 300 uczniów wałbrzyskich i boguszowskich szkół uczestniczyło w pielgrzymce na górę z krzyżem milenijnym, by upamiętnić św. Jana Pawła II.

W wędrówce 27 maja uczestniczyły reprezentacje 18 szkół podstawowych oraz 7 średnich. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli księża, katecheci, nauczyciele oraz rodzice. Na rozpoczęciu pielgrzymki obecny był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który zachęcał młodych do radości z przebywania razem oraz z piękna przyrody wałbrzyskiej.

Jedna grupa pątnicza wyruszyła z Wałbrzycha, a druga z Boguszowa-Gorc, by koło południa uczestniczyć wspólnie w Eucharystii odprawionej na wysokości 851 m n.p.m. pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha.

Podczas homilii świdnicki biskup pomocniczy zachęcał do dawania świadectwa swojej wiary.

- Jezus mówił do swoich uczniów, a teraz mówi także do nas: „Wy także świadczyć będziecie”. Mamy świadczyć, że jest Pan Bóg, który jest kochającym Ojcem. Że Pan Jezus przyszedł na świat, aby zbawić człowieka. Że my zmierzamy do nieba, dlatego mamy troszczyć się, aby nasze życie było mądre i uczciwe. Dajemy to świadectwo poprzez nasze słowo oraz poprzez życie - czynienie dobra, troskę o innych i pomaganiem im - mówił bp Bałabuch.

O oprawę Mszy św. zadbała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu. Po wspólnej modlitwie na uczestników czekał słodki poczęstunek. Przy sprzyjającej pogodzie i w dobrych nastrojach młodzi wyruszyli w drogę powrotną.

Pierwotnie pielgrzymka związana była z obchodami śmierci papieża Jana Pawła II i poprzedzała Mszę św. na wałbrzyskim stadionie. Od kilku lat ma charakter dziękczynny za kanonizację polskiego papieża. Tegoroczna, ze względu na warunki atmosferyczne, przeniesiona została na koniec maja.

W organizację i czuwanie nad bezpieczeństwem włączyli się: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Aqua Zdrój”, straż miejska, straż pożarna, leśnicy oraz harcerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama