Nowy numer 22/2020 Archiwum

Chrzest, I Komunia i bierzmowanie przejdź do galerii

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu przystąpili do sakramentów.

Wraz z młodzieżą parafii pw. św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach 23 maja do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 20 chłopców z wałbrzyskich ośrodków resocjalizacyjnych. Dwóm z nich biskup świdnicki Ignacy Dec udzielił także sakramentu chrztu oraz I Komunii Świętej.

- W ośrodkach, gdzie wychowuje się ta młodzież, o świadectwo wiary jest o wiele trudniej. Tym cenniejsza jest decyzja o wejściu na drogę chrześcijańską. Podczas uroczystości widziałem u nich nie tylko stres, ale przede wszystkim prawdziwe skupienie i przeżywanie tego, co się dzieje. Pojawiły się także łzy wśród bliskich, zwłaszcza tych chłopców, którzy zdecydowali się świadomie wstąpić do Kościoła, przyjmując chrzest - mówi ks. Jakub Klimontowski, który przygotowywał młodych do sakramentów.

Ksiądz Klimontowski, który katechizuje w tych placówkach, podkreśla, że w czasie siedmiu lat pracy sakrament chrztu przyjęło już 6 wychowanków, a sakrament bierzmowania prawie 200.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama