Nowy numer 22/2020 Archiwum

Czy Jezus mógł się zakochać?

Na to pytanie w ramach programu "Drogami wiary i rozumu" będzie próbowała odpowiedzieć Debora Sianożęcka, psycholog.

To już czwarte, ostatnie w tym roku akademickim spotkanie zorganizowane przez świdnickie seminarium w ramach programu formacyjnego.

- Chcemy w cyklu tych spotkań zmierzyć się z najtrudniejszymi pytaniami w całej egzystencji człowieka; pochylić się nad prawdami, które są najbardziej oczywiste, nad całym wyznaniem wiary. W ubiegłym roku wszystkie nasze spotkania koncentrowały się wokół najważniejszej prawdy wiary, a więc „wierzę w Boga Ojca”. W tym roku natomiast przeszliśmy do Osoby Syna. Zadaliśmy kilka pytań: Kiedy Jezus stał się Bogiem? Czy Biblia wprost mówi o Jego bóstwie? Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa? Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Teraz przyszedł czas na kolejne: czy Jezus mógł się zakochać? Chcemy, by pani Debora pokazała Jezusa jako wzór mężczyzny - zapowiada ks. Marcin Dolak z WSD.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, tj. 3 czerwca o godz. 17.00 w auli świdnickiego seminarium. Następnego dnia natomiast na naszej stronie ukaże się nagranie z wygłoszonej konferencji.

Dodajmy, że Debora Sianożęcka to psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Ogólnej na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne przy Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2006 r. pracuje w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Zajmuje się terapią indywidualną, małżeńską i rodzinną oraz diagnozą i terapią zaburzeń okresu dorastania (szczególnie zaburzenia odżywiania i zaburzenia zachowania, zaburzenia depresyjne, zespół stresu pourazowego). Prowadzi terapię grupową. Pracuje pod stałą superwizją.

Prowadzi warsztaty biblijno-psychologiczne, m.in. „Nie bądź lustrem weneckim”, „Drzewo twojego serca - o genogramach w świetle Biblii” czy „Rodowód Jezusa Chrystusa i moje w nim miejsce”. Autorka książek wydanych nakładem Wydawnictwa Paganini, m.in. „Rachab. Odnajdź swoje miejsce w rodowodzie Jezusa”, „Tamar. Odnajdź swoje miejsce w rodowodzie Jezusa”, „Eliasz. Kiedy nie chce mi się żyć, czyli depresja powołanego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama