Nowy numer 21/2020 Archiwum

Most do Nieba

Na rynku świdnickim 31 maja wystąpiła Arka Noego, która z piosenkami przywiozła modlitewny dynamit. Zespół prowadzi zbiórkę na budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

Most do Nieba to ogólnopolska akcja wspierająca dzieło s. Michaeli Rak, która stworzyła jedyne jak do tej pory hospicjum dla dorosłych na Litwie, a teraz buduje pierwszą tego typu placówkę dla dzieci.

Wszystko to dzieje się w Wilnie – w miejscu, gdzie namalowany został pierwszy obraz „Jezu, ufam Tobie”. „Dziś – jak mówi siostra Michaela – każdego dnia powstaje kolejny obraz ufności, bo wszyscy chorzy przyjmowani są za darmo. Za darmo, bo za miłość się nie płaci”. Zarówno budowa, jak i prowadzenie hospicjów oparte jest na zaufaniu i gestach serca darczyńców na całym świecie. Do takiego wsparcia zachęca także Arka Noego, która jest ambasadorem Mostu do Nieba. Pomóc w budowie i utrzymaniu hospicjum dla dzieci w Wilnie można było w trakcie koncertu, jednak zbiórka prowadzona jest także na: www.mostdonieba.pl.

Warto podkreślić, że z puszkami na świdnickim rynku stanęli wolontariusze z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum im. ks. Franciszka Blachnickiego w Świdnicy. Organizatorem zbiórki publicznej jest fundacja Aniołów Miłosierdzia, która poprzez takie projekty jak właśnie Most do Nieba czy Skarbonka Dobra i pielgrzymka Monstrancji Fatimskiej zbiera środki na wileńskie hospicjum. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00 i był jedną z atrakcji Dni Świdnicy, które trwały od 31 maja do 2 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama