Nowy numer 21/2020 Archiwum

Droga Światła w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Zapraszamy na wędrówkę na Ślężę w sobotni wieczór, by na łonie natury doświadczyć działania Ducha Świętego.

Parafie Sulistrowice oraz Wiry (diecezja świdnicka) wspólnie organizują Drogę Światła w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Całość rozpoczyna się czuwaniem i modlitwą Apelem Jasnogórskim na przełęczy Tąpadła o godzinie 21. 

- Później uczestnicy wyruszą szlakiem na szczyt Ślęży po drodze przechodząc przez stacje Drogi Światła. Wszystko będzie miało oprawę multimedialną w klimacie uwielbienia - mówi ks. Jakub Bartczak, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach.

Rozważania przygotują i wygłoszą młodzi ludzie ze wspólnoty Ślęża - góra Tabor młodych i parafii pw. św. Michała Archanioła w Wirach. Dojście na szczyt przewidziane jest przed godziną 24. Równo o północy w kościele na szczycie góry zostanie odprawiona uroczysta Msza święta na zakończenie czuwania.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą na łonie natury w górskim klimacie uwielbiać Boga i prosić o dary Ducha Świętego. Cieszę się, że Ślęża żyje chrześcijańskim klimatem. W ostatniej drodze krzyżowej na szczyt Ślęży uczestniczyło kilkaset osób, teraz też spodziewamy się takiej frekwencji - zachęca ks. dr Ryszard Staszak, sulistrowicki proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama