Nowy numer 21/2020 Archiwum

Dzieci komunijne u Matki przejdź do galerii

Diecezjalna pielgrzymka dzieci po I Komunii Świętej w połączeniu z sercańskim Dniem Dziecka zgromadziły w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy kilkaset osób.

Dziękujemy dzisiaj Maryi za waszą I Komunię Świętą, bo otrzymaliście dar, który jest bramą do częstej Komunii św. Matka Boża bardzo się cieszy z waszej obecności. Jest naszą wspólną Matką i bardzo kocha dzieci - mówił bp Ignacy Dec podczas homilii.

Zachęcał też do wdzięczności za sakrament bierzmowania, który otrzymała młodzież w wielu parafiach, oraz za nowych kapłanów diecezji świdnickiej.

- Z czym stąd odejdziemy? Z odnowioną miłością do Matki Bożej. Zróbmy sobie postanowienie, żeby była kochana przez nas, żebyśmy o Niej pamiętali na co dzień. Ona będzie się cieszyła, gdy będziecie co niedzielę przychodzić na Mszę i przyjmować Komunię św., bo Ciało Jezusa daje nam nowe życie, dzięki niemu możemy być lepsi - stwierdził bp Dec.

Ze względu na deszcz zebrani przenieśli się w trakcie liturgii z terenu przy sanktuarium do kaplicy. Kustosz o. Zdzisław Świniarski zauważył, że tylu dzieci jeszcze w tym miejscu nie było.

Ksiądz Tadeusz Faryś natomiast dziękował dzieciom pierwszokomunijnym za datki złożone na misje. - Darem złożonym w kopertach dzielicie się z dziećmi na całym świcie. Te pieniądze pozwoliły w zeszłym roku, a w całym kraju zebrano ponad milion złotych, na wybudowanie szkół i salek katechetycznych m.in. w Kolumbii, Zimbabwe, Nepalu. Wy pomożecie dzieciom o różnym kolorze skóry, by też mogły przygotować się do I Komunii Świętej - mówił odpowiedzialny za Papieskie Dzieła Misyjne w diecezji.

Na wytrwałych po Eucharystii czekało wiele atrakcji. Paczki oraz poczęstunek zapewniła Caritas Diecezji Świdnickiej, dmuchańce i stoiska m.in. Lasów Państwowych oraz 22 Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka - ojcowie sercanie.

Do Polanicy-Zdroju 8 czerwca przybyły dzieci z 20 parafii z całej diecezji. Towarzyszyli im rodzice, katecheci, księża i siostry zakonne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama