Nowy numer 21/2020 Archiwum

Po raz pierwszy głosił rekolekcje

Neoprezbiter ks. Radosław Mielczarek przez trzy dni prowadził nauki dla kandydatów do bierzmowania z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Młodzież ze szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjum już za tydzień zostanie obdarzona darami Ducha Świętego. Przez weekend, 7-9 czerwca, przygotowywali się do tego duchowo u sióstr elżbietanek w Strzegomiu.

- Do tego domu dziesiątki razy sam przychodziłem na rekolekcje. Dla mnie to niesamowite doświadczenie. Od kilku dni jestem księdzem, to moje pierwsze rekolekcje. Nie wiedziałem, że to jest tak trudne. Widzę jednak, jak bardzo dla mnie owocne – pokazuje, co będę robił w przyszłości i dla kogo pracuję – mówił ks. Mielczarek.

Rekolekcje oparte były o kerygmat. Konferencje dotyczyły tematów: miłości Bożej, grzechu, nawrócenia i decyzji wiary.

- W życiu jest tak, że na miłość ludzi musimy zasługiwać, ale u Boga tak nie jest. On jest z nas dumny zawsze, bez względu na to, jacy jesteśmy. Dlaczego więc nie doświadczamy w życiu tego, że jesteśmy najlepsi, kochani? Bo budujemy w naszym życiu mur z grzechu, którego Boża miłość nie jest w stanie przeskoczyć. Co w takiej sytuacji zrobić? Przyjść do Jezusa, który jest w stanie nas wyciągnąć z czarnej dziury grzechu. Przyjść do źródła – Chrystusa – i o Niego się oprzeć – w kolejnych konferencjach mówił neoprezbiter.

Młodzież obok słuchania konferencji, spotykała się w małych grupach prowadzonych przez animatorów. W formie scenek przedstawiała fragmenty z Pisma św. mówiące o nawróceniu.

– Pracowaliśmy w grupach, dzięki czemu mogłem poznać nowe osoby. Homilie, które usłyszałem, skłoniły mnie do myślenia nad sobą. Ksiądz Radosław uświadomił mi, jak bardzo Bóg mnie kocha – mówił Łukasz.

Natomiast Daria stwierdziła, że zmieniła swój stosunek do Boga i Kościoła.

- Uświadomiłam sobie, dlaczego i po co idę do bierzmowania. Podczas trzydniowych rekolekcji atmosfera była rodzinna. Poznałam nowe modlitwy i pieśni – wyliczała nastolatka.

Inicjatorem rekolekcji jest ks. Krzysztof Iskra, wikariusz w parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Ksiądz Krzysztof Iskra organizuje rekolekcje dla bierzmowanych od 5 lat.   Ksiądz Krzysztof Iskra organizuje rekolekcje dla bierzmowanych od 5 lat.
Agnieszka Dochniak /Foto Gość

- To kolejne rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Ich największym owocem jest spowiedź. Tym razem praktycznie wszyscy młodzi skorzystali z sakramentu pokuty – cieszył się kapłan.

Młodzi już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, otrzymają bierzmowanie.

Ponad 40-osobowa grupa w kaplicy sióstr elżbietanek.   Ponad 40-osobowa grupa w kaplicy sióstr elżbietanek.
Agnieszka Dochniak /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama