Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ruch Światło-Życie z darem na 15-lecie diecezji

Przez tydzień od 2 do 9 czerwca utworzona przez ks. Franciszka Blachnickiego wspólnota działająca w diecezji świdnickiej otoczyła modlitwą wszystkich kapłanów.

Do inicjatywy zaproszono wszystkich członków Domowego Kościoła i Oazy w diecezji świdnickiej. Każdy, kto był zainteresowany, mógł włączyć się w modlitewne Jerycho za duchowieństwo pracujące w najmłodszej z polskich diecezji.

– Powstała imienna lista, na której każdy deklarował się do modlitwy przez co najmniej godzinę w ciągu zaplanowanego tygodnia. Osoby zgłoszone mogły modlić się w dowolny sposób, dołączając jedną wyznaczoną specjalnie na tę okazję przygotowaną modlitwę – wyjaśnia Jerzy Kuźniar, odpowiedzialny za rozpisanie osób.

Ponadto każdego dnia w intencjach Jerycha celebrowane były Msze św., poczynając od parafii pw. Andrzeja Boboli, a skończywszy na Mszy św. w świdnickiej katedrze. Dodatkowo ta ostatnia była Mszą św. prymicyjną ks. Piotra Sipiorskiego. Uczestniczyli w niej również klerycy i przełożeni świdnickiego seminarium.

Jerycho modlitewne jest formą odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie kamienne mury runęły po tygodniu na wskutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Ten historyczny epizod stał się synonimem podjęcia szturmu modlitewnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama