Ostatnia lekcja Kristiny

To katecheza. Po wyjściu z niej dziewczynka została brutalnie zamordowana.

Był czwartek, około godziny 13.00. Dziewczynka zwykle po zakończeniu lekcji wracała do domu z babcią i dwojgiem rodzeństwa: Samuelem i Tereską, które seniorka wiozła na rowerze. Kristina była najstarsza, więc szła obok. Tym razem jednak było inaczej. 10-latka wyszła wcześniej. Młodsze rodzeństwo czekało natomiast na babcię w świetlicy. Dziewczynka nie była sama.

– Po dzwonku wypuściłam dzieci z klasy, a sama poszłam na kolejną lekcję do zerówki, gdzie uczęszcza jej młodsza siostra. Wiem jednak, że Kristina ze szkoły wracała z dwiema koleżankami: Emilką i Hanią. Dziewczynki tuż przed miejscem, gdzie widziano zabitą po raz ostatni, skręciły do swoich domów – relacjonuje Maria, katechetka.

Wspomina też, że kilka dni wcześniej wraz z polonistką, Kristiną i jej młodszą koleżanką były w Żarowie na Konkursie Poezji Religijnej im. Danuty Epler.

– Ze szkoły zostały wytypowane dwie reprezentantki. Pani polonistka znalazła dla nich wiersze ks. Twardowskiego i obie pomagałyśmy im się przygotować. To, co jednak najbardziej teraz pamiętam po śmierci dziewczynki, to to, że bardzo podobał jej się wiersz „Spieszmy się kochać ludzi”, który recytowała jedna z uczestniczek. W ogóle muszę powiedzieć, że dziewczynka była bardzo religijna, spokojna i chętna do udziału w konkursach czy szkolnych przedstawieniach. Przez ten rok od przyjazdu z Irlandii dała się poznać jako naprawdę grzeczne i sumienne dziecko – dodaje.

Jej słowa potwierdza ks. Paweł Szajner, proboszcz parafii, który zaproponował Mszę św. w intencji zamordowanej dziewczynki 15 czerwca o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach. W jej intencji będzie się także modliła cała szkoła w czasie środowej Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.

O modlitwę poprosił również bp Ignacy Dec w specjalnym komunikacie. "Jako wspólnota diecezjalna przekazujemy wyrazy współczucia pogrążonej w bólu najbliższej rodzinie. Zapewniam o swojej modlitwie w intencji śp. Kristiny i jej bliskich. Zachęcam i bardzo proszę, by we wszystkich kościołach diecezji w najbliższą niedzielę w ramach modlitwy wiernych włączyć intencję za śp. Kristinę i całą jej rodzinę" - pisze biskup.

Przypomnijmy, że dziewczynka zaginęła w czwartek 13 czerwca. Po południu wszczęto poszukiwania, w które włączyła się nie tylko policja i straż pożarna, ale też mieszkańcy Mrowin. Poszukiwana zakończono wraz z odnalezieniem ciała dziewczynki w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem. W piątek przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że Kristina zginęła od wielu ciosów zadanych w klatkę piersiową i szyję. Prokuratura poinformowała również, że przestępstwo miało podłoże seksualne. Sprawca wciąż jednak nie jest znany.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy oraz burmistrz Żarowa zwracają się o pomoc w znalezieniu sprawcy. – Prosimy o kontakt osoby, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8–18 na trasie: Imbramowice–Pożarzysko, Pożarzysko–Siedlimowice, Imbramowice–Domanice, Mrowiny–Pożarzysko – zaapelowali.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel.: 693 933 640, 605 535 833, 886 690 991 lub 112. Dwie prywatne osoby wyznaczyły również nagrody po 10 tys. zł za pomoc we wskazaniu zabójcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..