Nowy numer 22/2020 Archiwum

Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje post na terenie diecezji świdnickiej?

Dzień po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej dla wielu jest dniem wolnym od pracy i okazją do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

Wiedząc to biskup diecezji świdnickiej zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wiernych i na dzień 21 czerwca 2019 r. udzielił dyspensy od obowiązującej katolików wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy zarówno wiernych mieszkających na terenie diecezji, jak również wszystkich gości.

Działając po myśli kan. 1251 oraz 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego i uwzględniając fakt, iż 21 czerwca 2019 r. tj. piątek - dzień po Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej - wiele osób spotyka się w gronie rodzinny, najbliższych przyjaciół z racji na dzień wolny od pracy oraz rozpoczynające się wakacje szkolne, dlatego w tym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom diecezji świdnickiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ufam, że taka inicjatywa przyczyni się do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku.

podpisał bp Ignacy Dec, biskup świdnicki 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama