Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Strzegomiu rozpalili serca przejdź do galerii

Koncert uwielbienia zorganizowany w strzegomskiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła wypełnił wspólny śpiew, modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Już po raz czwarty wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprosiła do oddania czci Bogu w rytmie utworów muzycznych. Diakonia muzyczna Effata oraz chór składający się z muzyków i amatorów m.in. z Wałbrzycha, Świebodzic i Żarowa przygotowywali się do koncertu od czterech miesięcy.

- Próby trwały od marca - osobno chóru, osobno zespołu. Za nami dużo trudu i godziny ustaleń. Cieszymy się, że są kolejne podobne inicjatywy - „Sygnał Miłosierdzia” w Nowej Rudzie-Słupcu oraz „WNieboGłosy” we Wrocławiu - mówiła Agnieszka Lesiów, współorganizatorka.

Wydarzenie 20 czerwca otworzył biskup Ignacy Dec.

- Ten koncert dopełnia naszą pobożność eucharystyczną, którą wyraziliśmy dzisiaj poprzez uczestnictwo we Mszy św. i procesji. Dzięki Eucharystii Jezus staje się dostępny dla wszystkich ludzi, nikogo nie wyklucza, On wszystkich kocha - mówił ordynariusz świdnicki.

Wśród uczestników wydarzenia było wiele rodzin, w tym z małymi dziećmi. Obecni byli też goście - o. Jean de Dieu Bukuru z Kenii z kampanią „Wolni - Niewolni” przeciwko handlowi ludźmi w Afryce oraz Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet z diecezji bielsko-żywieckiej.

Koncert poprzedziły występy scholi dziecięcych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama