Nowy numer 22/2020 Archiwum

Chętnie dzieli się słowem

Tak o jubilacie w czasie uroczystego świętowania mówił bp Stefan Regmunt.

Uroczystej celebrze 22 czerwca przewodniczył jubilat, ale słowo Boże wygłosił bp Stefan Regmunt. Przypominając okoliczności święceń prezbiteratu biskupa Ignacego, zwrócił uwagę na jego wierność służbie duszpasterskiej.

– Chętnie dzieli się słowem Bożym z innymi, wydał 50 tomów homilii i konferencji wygłoszonych od 1996 roku. (…) Trzeba podkreślić, że na każdym etapie życia kapłańskiego i w czasie pełnienia różnych funkcji w Kościele ks. biskup nigdy nie zrywał kontaktu z duszpasterstwem – mówił bp Regmunt.

Zauważył też, że to cecha nie tylko biskupa, ale całego jego seminaryjnego rocznika. – 21 czerwca 1969 roku był w archidiecezji wrocławskiej dniem święceń kapłańskich 24 diakonów. Udzielił ich abp Bolesław Kominek. Kandydatów do święceń przedstawiał ówczesny rektor seminarium bp Paweł Latusek. Ewenementem jest, że wszyscy wyświęceni wtedy kapłani wytrwali w kapłaństwie – podkreślał, kierując te słowa do zgromadzonych w katedrze kilku kolegów rocznikowych bp. Deca. Wszyscy oni po zakończeniu homilii otrzymali krzyże jubileuszowe, które uroczyście wręczył im abp Marian Gołębiewski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama