Nowy numer 22/2020 Archiwum

Naprawdę było warto!

Tak przy zakończeniu roku szkolnego mówili nie tylko członkowie prowadzącej szkołę Fundacji „Fides et Educatio”, ale również rodzice ponad 40 uczniów, którzy przez kilka lat uczęszczali do katolickiej szkoły.

Po 5 latach działalności Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy przeszło do historii. Reakcje związanych z nim osób mówią same za siebie. – To, co było wyjątkowe w tej szkole, to takie pochylenie się nad uczniem. Młodzież mogła tu rozwijać wszystkie swoje talenty. Niczego nie gaszono, a nasze dzieci rozkwitały dużo szybciej niż ich rówieśnicy – mówi jedna z matek.

Inna podkreśla, że dzięki atmosferze tworzonej przez grono pedagogiczne na rozwoju zaczęło zależeć samym nastolatkom. – Dla mnie jako matki największą wartością tej szkoły był fakt, że byłam spokojna o przyszłość mojego dziecka. O to, jak przebiega jego edukacja. Ceniłam sobie, że wiedziałam, iż jest wśród ludzi, którzy wyznają te same zasady co my. Widziałam, że formuje się tu kręgosłup moralny naszych dzieci – mówi ze wzruszeniem Ewa.

Emocje w czasie gali 18 czerwca na scenie auli II LO towarzyszyły również zabierającym głos przedstawicielom uczniów, nauczycieli, rodziców czy samej pani dyrektor. – To chyba najtrudniejszy moment w moim życiu, bo choć z jednej strony już po raz trzeci wypuszczam absolwentów naszego gimnazjum, to jednak w tej szkole robię to po raz ostatni. Nie chcę dziś dużo mówić, ale na pewno chcę podziękować tym, którzy przez minione lata tworzyli wspólnotę tej szkoły.

Trudno powiedzieć, bez kogo by jej nie było, bo to jest jak z ciałem, że składa się ono z wielu członków. Ale wiem, że aby była szkoła, musiała powstać fundacja. To dzięki bp. Ignacemu i ks. Piotrowi Śliwce mogliśmy zacząć, a później spać spokojnie – mówiła Anna Kośna, dziękując następnie dyrekcji II LO, nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy wspierali to dzieło. Nagrodą dla każdego był przygotowany przez uczniów program artystyczny i tort.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama