Nowy numer 22/2020 Archiwum

Z Maryją przez kontynenty

To hasło tegorocznych wakacji organizowanych przez diecezję świdnicką. Dzieci w Wambierzycach odwiedził bp Adam Bałabuch, który dał się namówić nie tylko na wspólną modlitwę.

O siedmiodniowej zabawie połączonej z modlitwą i formacją opowiada s. Magdalena Sypko z Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej. – Zgodnie z hasłem tegorocznych wakacji misyjnych każdego dnia wybieraliśmy się na inny kontynent, aby zapoznać się z miejscami objawień maryjnych. Ich celem najczęściej było prowadzenie do Pana Jezusa i zachęta do modlitwy różańcowej, której i u nas nie brakuje – wyjaśnia.

Potwierdzeniem jej słów jest różaniec, który dzieci złożyły w procesji z darami na Mszy św. 26 czerwca w bazylice wambierzyckiej. Przewodniczył jej bp Adam Bałabuch. W homilii zwrócił on uwagę na owoce, które przynoszą tylko dobre drzewa. – Wiemy, że ten obraz możemy odnieść do naszego życia. Tak jak dobre drzewo poznajemy po dobrych owocach, tak dobrego człowieka poznajemy po dobrych czynach. Jeżeli nasze serce wypełnione jest obecnością Pana Boga, jeśli jest w nim miłość, to dostrzegamy ludzi, którzy potrzebują naszego wsparcia, chcemy im pomóc – mówił biskup, dodając, że wzorem dobroci jest Matka Boża, której owocem łona był sam Pan Jezus.

Maryjny charakter miały nie tylko opowieści o objawieniach czy homilia, ale i inne zajęcia. – Chcieliśmy zapoznać dzieci z kulturą na każdym z kontynentów. Wybraliśmy się m.in. do Afryki. Była z nami siostra z Nigerii, która prowadziła szkołę afrykańską. Nauczyła nas pieśni do Matki Bożej w języku ibu. Był też czas na występy artystyczne. Każda z grup, na które podzieliliśmy dzieci, przedstawiła scenkę z życia Matki Bożej. Dzięki temu dzieci mogły poznać i lepiej przeżywać tajemnice różańcowe – dodaje s. Magdalena.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama