Nowy numer 21/2020 Archiwum

Guadalupe zagrało dla Pana

Lubelska wspólnota skupiona wokół meksykańskiego wizerunku Matki Bożej po raz kolejny odwiedziła parafię ks. Wojciecha Draba. Tym razem zagrali nie tylko na instrumentach w czasie wieczoru uwielbienia.

Ale i na festynie, gdzie 30 czerwca na bosaka zmierzyli się w turnieju piłki nożnej. Ubrani w białe koszule z czerwonymi apaszkami pokazali, że ważne są cel i dobra zabawa, a nie zwycięstwo. – Nasz udział w turnieju był bardzo spontaniczny.

Po wieczorze uwielbienia zostaliśmy w parafii na noc i daliśmy się zaprosić na parafialny festyn. Tam proboszcz zaproponował, byśmy wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich, a że nie mieliśmy nawet butów sportowych, zdjęliśmy te eleganckie i zagraliśmy na bosaka – uśmiecha się jeden z członków zespołu. Choć nie udało się wygrać, to jednak aktorzy cieszą się, że mogli wesprzeć dzieło, którego organizatorem jest zaprzyjaźniony kapłan.

– Odkąd zostałem proboszczem, wprowadziłem zwyczaj urządzania festynu parafialnego na początku wakacji. Ma on przede wszystkim charakter integracyjny, ale zbieramy też fundusze na remont naszej świątyni. Rozpoczęliśmy wiele prac. Wysłaliśmy figury do renowacji, podjęliśmy się odnowy ołtarza Matki Bożej, na który to cel otrzymaliśmy dotację. Rozpoczęliśmy też badania stratygraficzne, które odkryły wiele warstw fresków. Do remontu gruntownego nadają się również dach i wieża. Staramy się więc szukać funduszy, gdzie się tylko da – wyjaśnia proboszcz.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama