Nowy numer 22/2020 Archiwum

Piława Górna. Abyśmy stanowili rodzinę - prosi nowy proboszcz przejdź do galerii

Z taką prośbą do swoich parafian zwrócił się ks. Krzysztof Cora, który dzisiaj oficjalnie objął urząd proboszcza w Piławie Górnej.

Uroczystej instalacji w kościele pw. św. Marcina dokonał bp Adam Bałabuch. Biskup pomocniczy dziękował dotychczasowemu włodarzowi ks. Zbigniewowi Wolaninowi za 36-letnią ofiarną służbę i podkreślał jego zasługi dla parafii. Nowemu proboszczowi zadedykował słowa Jezusa z niedzielnej Ewangelii: "Idź i ty czyń podobnie".

-  Idź jako pasterz do tej wspólnoty i czyń to, co miłosierny Samarytanin. Zatrzymaj się przy człowieku - chorym, poranionym przez grzech. Głoś Boże słowo, czyń miłosierdzie, sprawuj sakramenty. Zatroszcz się o każdą owieczkę - zachęcał bp Bałabuch.

Nowy proboszcz gorąco prosił parafian o modlitwę. Ogłosił swoją pierwszą decyzję: każdego 11. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej sprawowane będzie nabożeństwo do św. Marcina.

Podczas instalacji 14 lipca ks. Cora złożył wyznanie wiary oraz przysięgi związane z objęciem urzędu, a także odnowił przyrzeczenia ze święceń kapłańskich. Na zakończenie liturgii dziękował biskupowi za zaufanie, księżom z dekanatu - za dobą współpracę, a parafianom - za życzliwość. Ostatnie 6 lat pracował bowiem jako wikariusz w Piławie Górnej, gdzie bp Ignacy Dec, dekretem z 19 czerwca, ustanowił go proboszczem.

W Piławie Górnej miała miejsce ostatnia z serii instalacji proboszczowskich. Przypomnijmy, że 30 czerwca w parafii Ducha Świętego w Bielawie witano ks. Michała Jaremkę, dotychczasowego proboszcza w Ostroszowicach, natomiast 1 lipca w parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Sokołowsku - ks. Jacka Czechowskiego, który wcześniej był wikariuszem w kłodzkiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Ksiądz Paweł Kuriata, dotychczasowy wikariusz w Szczawnie-Zdroju, 2 lipca został uroczyście wprowadzony na urząd proboszcza w parafii pw. św. Jadwigi w Ostroszowicach. Księdza Janusza Wierzbickiego, który wcześniej prowadził parafię w Sokołowsku, bp Dec uroczyście ustanowił włodarzem 3 lipca w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Boguszowie-Gorcach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama