Nowy numer 22/2020 Archiwum

10 dni drogi to za mało

Dwie młode świdniczanki, po latach pielgrzymowania na Jasną Górę, w tym roku wyruszyły do miejsca spoczynku św. Jakuba.

Pomysł zrodził się z przywiązania do pielgrzymiej formy duchowości. – Przez wiele lat wędrowałam na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce. Drogę znałam już na pamięć, więc przerwałam coroczne wyprawy. Okazało się jednak, że zaczęło brakować mi trudu drogi. Wiedziałam, że muszę poszukać czegoś innego. I choć myśl o szlaku św. Jakuba wracała, dopiero w tym roku udało się pomysł zrealizować – mówi Alina.

Do wędrówki namówiła ją Hania, z którą spotkały się przypadkowo na przyjęciu. – Siedziałyśmy koło siebie i w pewnym momencie zaczęłyśmy rozmawiać o planach wakacyjnych. Hania powiedziała, że ma zamiar iść de Santiago do Compostela. Powiedziałam jej, że też od jakiegoś czasu o tym myślę, ale nikt ze znajomych nie ma tyle czasu, by pójść ze mną. Wtedy Hania zaproponowała mi wspólną wędrówkę – dodaje.

Jak ten pomysł zrodził się w głowie drugiej świdniczanki? Jak sobie radzą na trasie i co sprawia im największą trudność? O tym przeczytacie w dwóch kolejnych numerach świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego" (30/2019 i 31/2019 – na 28 lipca i 4 sierpnia). 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama