Nowy numer 22/2020 Archiwum

Randka w kajaku

Tym razem na spływ Pliszką wybrało się 17 par. Wśród nich był też kapłan, którego udało się namówić tuż przed wyjazdem.

Już po raz 6. Dorota i Damian Nowakowscy zaprosili małżeństwa na wspólny spływ. Tradycję wyjazdów rozpoczął z nimi ks. Roman Tomaszczuk, były szef „Gościa Świdnickiego”, którego później zastąpili dwaj inni kapłani. W tym roku jednak żaden z nich nie mógł się wybrać na zaplanowany wyjazd, więc za pośrednictwem naszej redakcji chcące spędzić aktywny weekend małżeństwa zaczęły szukać chętnego na spływ kapłana. Do wyjazdu udało się namówić ks. Grzegorza Fabińskiego, który w piątek 19 lipca wraz z 16 parami udał się do Słubic, skąd amatorzy spływów kajakowych wyruszyli wczesnym rankiem kolejnego dnia z nurtem Pliszki.

– Jest z nami kilka nowych par, kilka płynie już kolejny raz, ale takich, które są od początku naszej inicjatywy, jest zaledwie cztery. Doświadczenie było widoczne przede wszystkim przy pokonywaniu przeszkód, których na rzece nie brakowało. Jednak wiemy, że wspólny wysiłek, jak również godziny spędzone we dwoje w kajaku pozwalają małżonkom na nowo się poznać – wyjaśnia Dorota. – Pierwszy dzień zmagań zaczęliśmy dość wcześnie, więc udało się trasę 9 km pokonać dosyć szybko. Bardzo ważna jest dla nas obecność kapłana. Wspólna modlitwa, Eucharystia czy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pomagają parom zbliżyć się nie tylko do siebie, ale i do Boga, którego podziwiają w pięknie otaczającej nas przyrody – dodaje Damian, jej mąż.

Sami uczestnicy podkreślają, że każdego roku czekają na tę niebywałą okazję do sprawdzenia nie tylko swoich umiejętności, ale i małżeńskiej współpracy, synchronizacji i wspólnego pokonywania trudności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama