Nowy numer 2/2021 Archiwum

Półkolonie parafialne w Witoszowie Dolnym przejdź do galerii

Łącznie ponad 50 dzieci skorzysta z letniego wypoczynku. Na czas zabaw i wyjazdów telefony zostawiają w domu.

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym organizuje półkolonie po raz drugi. Dzieci w wieku szkolnym spędzają wspólnie czas od 8.30 do 16.00. Mają zapewnioną opiekę oraz posiłki. Program spotkań przygotowali ks. Kamil Raczycki oraz katechetka Katarzyna Halkowicz.

- Na naszych półkoloniach dzieci nie korzystają z telefonów komórkowych. Zostawiają je w domu, tutaj są rozmowy i jest zabawa. Nauczyciele i katecheci mają dwa miesiące wakacji, a rodzice nie mają tyle urlopu, żeby zająć się dziećmi. Chcemy im pomóc i zaopiekować się najmłodszymi, zapewniając różne atrakcje - wyjaśnia ks. Kamil.

Dzieci mają zajęcia sportowe czy edukacyjne w lesie, ale wyjeżdżają także do parku trampolin, na basen oraz odwiedzają zagrody edukacyjne.

- Byliśmy w zagrodzie w Radzimowicach koło Bolkowa. Dzieci wypiekały tam ciasteczka z mąki orkiszowej. Dowiedziały się, jak kiedyś wyglądało życie na wsi - opowiada katechetka.

Grupa spotkała się także ze strażakami oraz policją. Mundurowi przypomnieli, m.in. jak bezpiecznie korzystać z kąpieli wodnej, jak zachować się wobec nieznajomych czy podczas prac polowych.

Część z dzieci korzysta z wypoczynku po raz drugi, wśród nich Nina. - Podoba mi się, że nie spędzam czasu w domu, ale z innymi. Bawimy się na placu zabaw, przychodzimy na boisko, jeździmy na wycieczki. W zagrodzie edukacyjnej zrobiłam ciastka, które potem zjedli mama i tata. Mogłam też zobaczyć, jak budowało się dom z naturalnych materiałów - gliny, słomy - wylicza dziewczynka, która wypoczywa razem ze starszą siostrą.

Pierwszy turnus parafialnych półkolonii rozpoczął się 22 lipca. Kolejny 5-dniowy wypoczynek przewidziano od 29 lipca do 2 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama