Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wakacyjna zachęta dla krwiodawców

Bezpłatne lub promocyjne zwiedzanie atrakcji turystycznych w regionie oferuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Ponad 20 podmiotów z 11 powiatów zaprasza krwiodawców wraz z osobami towarzyszącymi na letnie wycieczki. Wystarczy w kasie zamku, muzeum lub parku okazać legitymację Honorowego Dawcy Krwi z pieczęcią potwierdzającą oddanie krwi w lipcu, sierpniu, wrześniu lub stosowne zaświadczenie.

- Okres wakacyjny jest dla służby krwi szczególnie ciężki. Jest więcej wypadków, a część krwiodawców wyjeżdża na urlopy i nie oddaje krwi. Akcję wakacyjną przeprowadzamy po raz pierwszy. Zachęcamy do oddawania krwi i korzystania z promocyjnych wycieczek - mówi Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. promocji krwiodawstwa.

Lista placówek oferujących przywileje dla letnich krwiodawców dostępna jest na stronie www.rckik.walbrzych.pl.

Krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca ponad 50 kg. Jednorazowo pobieranych jest 450 ml krwi, dzięki czemu można uratować trzy życia. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-13.30 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8.00-12.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama