GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Pasterz z dystansem do siebie. Bp Ignacy Dec obchodzi dziś swoje 75. urodziny

Wielu ludzi na portalach społecznościowych w dniu urodzin bliskich sobie osób publikuje zabawne zdjęcia czy filmiki z udziałem jubilatów. W tej konwencji przygotowaliśmy kilka archiwalnych nagrań i zdjęć z udziałem pierwszego biskupa diecezji świdnickiej.

Pokazują one twarz Pasterza bliskiego ludowi Bożemu, troskliwego i otwartego na nowe wyzwania, nawet gdy wymagają one dystansu do samego siebie. Widać też wiele talentów, którymi biskup dzielił się z wiernymi w czasie swojej posługi.

W imieniu redakcji świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego", jak również wszystkich naszych Czytelników, życzymy Księdzu Biskupowi wielu łask Bożych i błogosławieństwa w dalszej służbie Bogu i ludziom.

"Biskup jest w drodze «ze» swoją owczarnią i «w niej». To oznacza, że trzeba podjąć drogę ze swoimi wiernymi i tymi wszystkimi, którzy udadzą się do was, dzieląc ich radości i nadzieje, trudności i cierpienia, jak bracia i przyjaciele, ale jeszcze bardziej jak ojcowie, którzy są zdolni do tego, by wysłuchać, zrozumieć, pomóc, ukierunkować. Wędrowanie razem wymaga miłości, a nasza służba jest służbą miłości" - mówił papież Franciszek w 2013 r. I właśnie za świadectwo takiej służby - dziękujemy. 

A oto obiecane filmiki:

Śpiewające życzenia biskupa.
Gość Świdnicki
Biskup na traktorze.
Gość Świdnicki
Biskup tańczy.
Gość Świdnicki
Biskup młóci.
Gość Świdnicki
Biskup śpiewa.
Gość Świdnicki
Biskup śpiewa przyśpiewki
Gość Świdnicki
Biskup gra.
Gość Świdnicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama