Nowy numer 21/2020 Archiwum

Na zakończenie festiwalu Polonia Cantans

Zwieńczeniem trwającego od 28 lipca do 4 sierpnia w Niemczy i we Wrocławiu cyklu koncertów było spotkanie w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Rozpoczęło się ono Mszą św., której przewodniczył bp Ignacy Dec, w intencji artystów, uczestników, sponsorów, darczyńców i organizatorów IX Letniego Festiwalu Kultury "Polonia Cantans".

Po celebrze odbył się natomiast koncert "Modlitwa o pokój" w wykonaniu Inny Kamaryan, Urszuli Milewskiej, Władysława Kwaśnickiego, Łukasza Perka, Jacka Telusa i Wojciecha Rohatyna Popkiewicza, kompozytora i autora tekstów.

- To wydarzenie wpisuje się mocno w czas przeżywania rocznic powstania warszawskiego, Cudu nad Wisłą i powstania Solidarności. To są ważne wydarzenia z naszych najnowszych dziejów, wydarzenia, które pomogły odzyskać nam pokój - dziękował wykonawcom bp Ignacy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama