Nowy numer 47/2020 Archiwum

Strzegom. Folklor także dla dzieci przejdź do galerii

Strzegomskie przedszkolaki spotkały się z zespołami przybyłymi na XXVIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru. W ogrodach bazyliki poznawały narodowe tańce i zabawy.

Śniadanie na trawie, czyli spotkanie edukacyjne dla najmłodszych organizujemy po raz pierwszy. Międzynarodowy Festiwal Folkloru jest świętem całego miasta, dlatego przygotowaliśmy atrakcje również dla przedszkolaków – mówi Elżbieta Pienio ze Strzegomskiego Centrum Kultury.

9 sierpnia dzieci spotkały się z zespołami z Ukrainy, Słowacji, Irlandii, Gruzji, Chile i Kolumbii oraz Kostrzanami z gminy Strzegom. Najmłodsi mieszkańcy mogli przyjrzeć się z bliska strojom i instrumentom z sąsiednich, ale też dalekich krajów. Wraz z zespołami tańczyli i bawili się w narodowe zabawy. Był też czas na wspólne zdjęcia i posiłek. Części najmłodszych towarzyszyli rodzice.

- Bardzo podobają mi się kolorowe panie, ich pomalowane oczy oraz fryzury tancerek z Kolumbii - mówiła Hania z przedszkola nr 3. 

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu rozpoczął się 8 sierpnia koncertem na rynku, gdzie zespoły przeszły w barwnym korowodzie, a następnie zaprezentowały się na scenie głównej. Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

W ciągu 4 dni festiwalowych zaplanowano również poczęstunek potrawami regionalnymi, udział zespołów w oprawach muzycznych niedzielnych Mszy św. w bazylice strzegomskiej oraz kościele pw. Zbawiciela Świata Matki Bożej Szkaplerznej, a także koncert kapel.

Program na kolejne dni

sobota, 10 sierpnia

  • godz. 20.00 Koncert galowy, rynek

niedziela, 11 sierpnia

  • godz. 7.00 Śniadanie z folklorem, rynek
  • godz. 10.00 Msza Święta, kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
  • godz. 10.30 Msza Święta, kościół pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel
  • godz. 12.00 Rynek Świata 2019, rynek
  • godz. 13.00 Koncert zespołów dolnośląskich, park miejski
  • godz. 19.00 Koncerty gwiazd: godz. 19.00 Sarsa
  • godz. 20.30 Kayah
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama