Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dyspensa na najbliższy piątek

16 sierpnia będzie można jeść mięso. Biskup świdnicki Ignacy Dec zwolnił wiernych od nakazanego postu.

Przed nami kolejny tzw. długi weekend. Wiele osób spędza ten czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, których część odbywa się przy grillu. Ordynariusz świdnicki wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wiernych i na 16 sierpnia 2019 r. udzielił dyspensy od obowiązującej katolików wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Świdnica Kuria Biskupia informuje, że „biskup świdnicki, JE ks. bp Ignacy Dec w oparciu o kanon 87 KPK, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim mieszkańcom diecezji świdnickiej oraz wszystkim przebywającym na jej terenie na piątek, 16 sierpnia br. Jednocześnie ksiądz biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia czynów miłosierdzia bądź aktów pokuty”.

Warto pamiętać, że ta dyspensa ma charakter terytorialny – odnosi się do terenu danej diecezji. Jeśli więc mieszkaniec diecezji, w której wydano dyspensę, przebywa na terenie innej diecezji, gdzie dyspensy nie wydano, piątkowa wstrzemięźliwość od spożycia pokarmów mięsnych nadal go obowiązuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL