Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dyspensa na najbliższy piątek

16 sierpnia będzie można jeść mięso. Biskup świdnicki Ignacy Dec zwolnił wiernych od nakazanego postu.

Przed nami kolejny tzw. długi weekend. Wiele osób spędza ten czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, których część odbywa się przy grillu. Ordynariusz świdnicki wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wiernych i na 16 sierpnia 2019 r. udzielił dyspensy od obowiązującej katolików wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Świdnica Kuria Biskupia informuje, że „biskup świdnicki, JE ks. bp Ignacy Dec w oparciu o kanon 87 KPK, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim mieszkańcom diecezji świdnickiej oraz wszystkim przebywającym na jej terenie na piątek, 16 sierpnia br. Jednocześnie ksiądz biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia czynów miłosierdzia bądź aktów pokuty”.

Warto pamiętać, że ta dyspensa ma charakter terytorialny – odnosi się do terenu danej diecezji. Jeśli więc mieszkaniec diecezji, w której wydano dyspensę, przebywa na terenie innej diecezji, gdzie dyspensy nie wydano, piątkowa wstrzemięźliwość od spożycia pokarmów mięsnych nadal go obowiązuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama