Nowy numer 47/2020 Archiwum

Witoszów i Świdnica - razem uczcili Maryję przejdź do galerii

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wierni ze świdnickiej parafii św. Andrzeja Boboli oraz z Witoszowa Dolnego modlili się przy przydrożnej kapliczce Matki Bożej.

Bractwo Szkaplerzne oraz inni czciciele Maryi ze Świdnicy wyruszyli z ul. Wałbrzyskiej, gdzie na niedługą, dwukilometrową trasę pobłogosławił ich ks. Edward Szajda, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli.

- Dzisiaj wznawiamy tradycję zarzuconą na kilka lat pielgrzymowania do Matki Bożej w przydrożnej figurce. Niech ta nasza wędrówka będzie znakiem, że Maryja jest obecna w naszym codziennym życiu. Dzięki temu wydarzeniu mamy trzy dni spotkań z Matką Bożą, takie triduum Maryjne, wczoraj – nabożeństwo fatimskie, dzisiaj – pielgrzymka i Msza św., a jutro przeżyjemy święto wniebowzięcia – mówił ks. Szajda.

Ponad 30 osób wyruszyło w trasę z intencjami dziękczynnymi i błagalnymi, ale też by wynagrodzić Matce Bożej doznane w ostatnich miesiącach zniewagi. Podczas wędrówki śpiewali pieśni i modlili się na różańcu. W Witoszowie czekało na nich kilkudziesięciu tamtejszych parafian oraz ksiądz Jarosław Lipniak i ks. Kamil Raczycki. Mszę Świętą odprawił ks. Edward Szajda.

Inicjatorem wydarzenia przed kilkunastu laty była Aleksandra Herba, mieszkanka Witoszowa. To przy jej posesji stoi kapliczka, a w niej figura Matki Bożej. Pani Aleksandra jest jedną ze współzałożycielek Bractwa Szkaplerznego, które przy parafii św. Andrzeja Boboli działa już od 16 lat.

- Najpierw proboszcz Jarosław Lipniak pozwolił na odprawienie Mszy św., a potem połączyliśmy to z parafią w Świdnicy. Organizowaliśmy modlitwę przez osiem lat. Potem była przerwa, bo mój mąż chorował. W tym roku znowu podjęłam się organizacji. Matce Bożej zawdzięczam uzdrowienie. Kiedy przed laty wiozłam tę figurkę z Częstochowy, to ustały moje dolegliwości ginekologiczne – stwierdza pani Aleksandra.

Środowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek i spotkanie przy stole. Współorganizatorami wydarzenia są obie parafie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama