Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowowiejski odpust z honorami dla biskupa przejdź do galerii

Uroczysta Msza, żółta koszulka lidera dla bp. Deca oraz obrazek okolicznościowy to tylko kilka akcentów 27. Parafialnego Festynu Odpustowego w Nowej Wsi.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP od wielu lat przyciąga do filialnego kościoła w parafii Domaszków tłumy z całego regionu. Również 15 sierpnia br. było podobnie. Wierni przybyli na Eucharystię wypełnili barokową świątynię. Po Mszy setki osób korzystało z ładnej pogody i wielu festynowych atrakcji. Głównym organizatorem wydarzenia jest ks. Jan Maciołek. Od lat troszczy się o modlitewny i rekreacyjny wymiar wydarzenia, dzięki któremu udaje się przywracać świetność zabytkowej świątyni.

- Dochód z tegorocznego festynu przeznaczymy na odnowienie kolejnych stacji drogi krzyżowej. Udało się już odrestaurować osiem obrazów, dwa kolejne są w renowacji. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie - mówi ksiądz proboszcz.

Tegoroczna uroczystość miała szczególny wymiar ze względu na jubileusze obchodzone przez bp. Ignacego Deca oraz diecezję świdnicką. Obecni w Nowej Wsi zwycięzcy Tour de Pologne: Czesław Lang, Henryk Charucki oraz Tadeusz Mytnik podarowali żółtą koszulkę lidera bp. Ignacemu Decowi. Również parafianie uhonorowali ordynariusza - wręczyli mu anioła namalowanego na desce ze specjalną dedykacją oraz okolicznościowy obrazek. Zapewniali, że upominki nie są na pożegnanie, ale w dowód wdzięczności za wieloletnią obecność i modlitewne wsparcie.

Biskup w homilii mówił o szczególnym powołaniu Maryi na Matkę Boga, o Jej pokorze i uniżeniu. Zachęcał do modlitwy różańcowej jako pewnej drodze do nieba. Przypomniał też Cud nad Wisłą. 

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęło się świętowanie na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowano dmuchane zamki. Parafianie przyrządzili wiele potraw oraz słodkości. Uczestnicy festynu wysłuchali koncertu Jacka Silskiego, a najmłodsi spotkali się z Teatrem Humoru z Wałbrzycha. Podobnie jak w poprzednich latach odbyły się licytacja i loteria cegiełek-zdrapek. Wśród głównych nagród były rowery, kosiarki i vouchery na zabiegi kosmetyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama