Nowy numer 47/2020 Archiwum

Koncert uwielbienia w Głuszycy przejdź do galerii

Theotokos, Pani Radości - taki tytuł nosi przedsięwzięcie muzyczne, które 17 sierpnia zgromadziło prawie tysiąc osób.

Na scenie ustawionej na placu przy kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy wystąpiło 40 muzyków: orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, chór Happy Soul pod kierownictwem Martyny Młynarskiej-Modlińskiej oraz soliści, a wśród nich Marta Wilk i Marcin Jajkiewicz i śpiewający aktorzy Dominika Figurska-Chorosińska i Michał Chorosiński. Ci ostatni mówili o swoim małżeństwie, które przeżywało wzloty i upadki.

- Pobieraliśmy się, myśląc jak wielu młodych - ja, że on się zmieni, a on, że ja się nie zmienię. Teraz wiemy, że małżeństwo to coś pięknego, ale też ciężka praca - mówiła Dominika Figurska.

Ze sceny płynęły pieśni maryjne, ale też inne piosenki religijne i klasyki muzyki rozrywkowej. Widzowie, wśród których byli bp Ignacy Dec oraz bp Marek Mendyk, parlamentarzyści i władze samorządowe, mogli obejrzeć film prezentujący Głuszycę i jej mieszkańców.

Na placu kościelnym, podobnie jak podczas Żywego Betlejem, aktorzy prezentowali sceny biblijne - cud w Kanie, Mojżesza z Tablicami Przykazań czy rzymskich legionistów.

Koncert poprzedził Apel Jasnogórski, prowadzony przez biskupa Ignacego Deca. Zgromadzeni modlili się o opiekę i prowadzenie Matki Bożej. Całość na żywo transmitowała Telewizja Trwam. Sobotnie wydarzenie było nowoczesną realizacją telewizyjną i wizyjną - wykorzystano m.in. lasery i telebimy. Widowisko wyreżyserował i poprowadził Łukasz Lech, a zorganizowała je parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit i gmina Głuszyca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama