Nowy numer 47/2020 Archiwum

Po przygody z salezjankami z Dzierżoniowa przejdź do galerii

Na kolonię zorganizowaną przez siostry, które na co dzień prowadzą Niepubliczną Szkołę Podstawową, wyjechało 50 dzieci.

Wychowankowie placówki, ale też dzieci spoza szkoły od 13 do 23 sierpnia przebywały w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Smerzynie koło Biskupina. Letnia kolonia odbywała się pod hasłem „Salezjańska Leśna Przygoda”. Jej program obejmował trzy bloki tematyczne: „Zdrowo, bo na sportowo”, „Odkrywcy tajemnic” oraz „Każdy z nas jest cudowny”. Smerzyńskie jezioro było miejscem zabaw i konkursów na plaży, a także kąpieli. Były leśne gry terenowe, olimpiada sportowa i zabawy z dmuchanymi kulami, warsztaty zumby, jazda konna, ścianka wspinaczkowa pod okiem instruktora i wyjazd na basen.

- Nie było czasu na nudę, każda godzina maksymalnie wypełniona atrakcjami. To był niezapomniany czas spędzony w gronie fantastycznych ludzi, pełnych miłości, ciepła i wiary – stwierdza Wiktoria Gurba.

Uczestnicy w wieku od 8 do 16 lat codziennie brali udział we Mszy Świętej i mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty. O stronę duchową troszczyli się salezjanie ks. Krzysztof Jaskólski oraz diakon Adrian Sroka.

Film pt. „Cudowny chłopak” posłużył do spotkań profilaktycznych, które dotyczyły trzech obszarów: przyjaźni, empatii i dobroci wobec rówieśników. Każdy dzień kończyło salezjańskie „słówko na dobranoc” – myśl lub historia odnosząca się do przeżytego dnia i pozytywnie wprowadzająca do kolejnego.

Podczas 10-dniowego wypoczynku koloniści zwiedzili osadę w Biskupinie, gdzie poznawali codzienne życie mieszkańców i wzięli udział w warsztatach lepienia garnków, Toruń, a w nim Dom Legend Toruńskich i Żywe Muzeum Piernika, gdzie wypiekali własne pierniczki.

Opiekę nad dziećmi sprawowali: s. Katarzyna Okrzejska FMA, kierownik kolonii, s. Bożena Cichańska FMA, Martyna Szatan, Michał Zawiślak, Maciej Kajkowski i Dorota Grygiel. Kolonię dofinansowała Fundacja Banku PKO BP, a rzeczowymi darowiznami wsparły osoby prywatne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama