Nowy numer 22/2020 Archiwum

Część wakacji spędzili w szkole

Nie był to jednak zwyczajny pobyt w placówce edukacyjnej, ale oazowa szkoła modlitwy i życia chrześcijańskiego.

Czego nauczyła się w tym czasie młodzież z diecezji świdnickiej? W prowadzonych przez ks. Łukasza Basistego z Bielawy, ks. Mariusza Maluszczaka z Kamieńca Ząbkowickiego i grupę animatorów rekolekcjach Oazy Nowego Życia wzięło udział prawie 20 młodych osób.

Od 3 do 20 sierpnia w Rabce-Zdroju nie tylko słuchali przygotowanych konferencji, ale również wspólnie modlili się i odpoczywali. – Te rekolekcje są dla mnie oderwaniem od rzeczywistości i naładowaniem akumulatorów. Najbardziej podoba mi się, że spotykam tu ludzi, którzy tak samo jak ja chcą wzrastać w wierze i poznawać Chrystusa. Uczymy się modlić i interpretować słowo Boże. Jest też czas na zabawę i odpoczynek – opowiada Weronika.

Jej koleżanka tłumaczy, co było najważniejsze podczas tych dwóch tygodni. – Największym doświadczeniem było dla mnie świadome przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, świadome wejście w relację z Bogiem. Uzmysłowiłam sobie, że nie emocje się liczą, ale moja rozmowa i trwanie przy Jezusie niezależnie od sytuacji. I chociaż teraz, po rekolekcjach, będzie ciężko, nauczyłam się, że muszę zawsze polegać na Bogu, nie na sobie. Muszę też dać się prowadzić Jego Duchowi. To On zachęcił mnie do podpisania deklaracji kandydackiej KWC. Wcześniej biłam się z myślami, bo bardzo nie chciałam jej podpisywać. Wydawało mi się, że skoro i tak nie piję alkoholu, to bez sensu jest to robić, a przecież modlić się o trzeźwość mogę zawsze – mówi o swoich rozterkach Wiktoria.

Dodaje, że również doświadczenie ewangelizacji w Ludźmierzu dało jej do myślenia. – Byliśmy na Mszy św. w miejscowym sanktuarium. Po niej, gdy ludzie wychodzili z kościoła, odegraliśmy przygotowaną wcześniej pantomimę, którą stworzyliśmy na podstawie oazowych czterech praw życia. Zachwyceni ludzie brali od nas materiały, w których pokazaliśmy, jak bardzo Bóg kocha nas zupełnie za darmo. Dzięki temu doświadczeniu nie tylko odczułam, że jesteśmy wspólnotą, ale że musimy się dzielić naszymi odkryciami w dziedzinie wiary – mówi nastolatka.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama