Nowy numer 04/2020 Archiwum

Rodzinne festyny policyjne o bezpieczeństwie

Na spotkania pod nazwą „Stop Wypadkom - Bezpieczna Droga Do Szkoły” zaprosiła mieszkańców Żarowa, a wcześniej Jaworzyny Śl., Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wrocławia.

Z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej 26 sierpnia na terenie targowiska miejskiego w Żarowie, a 23 sierpnia na placu przy hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej - zorganizowano spotkania popularyzujące zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale nie tylko.

Konkursy dla wszystkich grup wiekowych obejmowały sprawdzian ze znajomości znaków i sygnałów drogowych, ratownictwo drogowe i medyczne, bezpieczeństwo pieszego i dzieci w spotkaniu z nieznajomym dorosłym. Zabawa była skierowana przede wszystkim do najmłodszych, którzy dopiero poznają zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym, ale organizatorzy nie zapomnieli o przygotowaniu atrakcji również dla nieco starszych uczestników - rodziców i dziadków.

- Z maluchami poruszmy temat kontaktu dzieci z obcymi. Uczymy, żeby nie wsiadać do auta, żeby nie iść z kimś obcym. Dodatkowo oswajamy z mundurem. Zdarza się, że rodzice straszą dzieci, że jak będą niegrzeczne, to zabierze je pan policjant. Chcemy, żeby wiedziały, że jesteśmy, by pomagać - mówiła Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Na uczestników quizów czekały odblaski, kamizelki odblaskowe, kolorowanki o znakach drogowych czy poradniki. Dodatkową atrakcją festynu był pokaz sprzętu policyjnego. Każdy z obecnych mógł zasiąść w policyjnym radiowozie. Dzieci najchętniej uruchamiały sygnały świetlne i dźwiękowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama