Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzinne festyny policyjne o bezpieczeństwie

Na spotkania pod nazwą „Stop Wypadkom - Bezpieczna Droga Do Szkoły” zaprosiła mieszkańców Żarowa, a wcześniej Jaworzyny Śl., Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wrocławia.

Z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej 26 sierpnia na terenie targowiska miejskiego w Żarowie, a 23 sierpnia na placu przy hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej - zorganizowano spotkania popularyzujące zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale nie tylko.

Konkursy dla wszystkich grup wiekowych obejmowały sprawdzian ze znajomości znaków i sygnałów drogowych, ratownictwo drogowe i medyczne, bezpieczeństwo pieszego i dzieci w spotkaniu z nieznajomym dorosłym. Zabawa była skierowana przede wszystkim do najmłodszych, którzy dopiero poznają zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym, ale organizatorzy nie zapomnieli o przygotowaniu atrakcji również dla nieco starszych uczestników - rodziców i dziadków.

- Z maluchami poruszmy temat kontaktu dzieci z obcymi. Uczymy, żeby nie wsiadać do auta, żeby nie iść z kimś obcym. Dodatkowo oswajamy z mundurem. Zdarza się, że rodzice straszą dzieci, że jak będą niegrzeczne, to zabierze je pan policjant. Chcemy, żeby wiedziały, że jesteśmy, by pomagać - mówiła Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Na uczestników quizów czekały odblaski, kamizelki odblaskowe, kolorowanki o znakach drogowych czy poradniki. Dodatkową atrakcją festynu był pokaz sprzętu policyjnego. Każdy z obecnych mógł zasiąść w policyjnym radiowozie. Dzieci najchętniej uruchamiały sygnały świetlne i dźwiękowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama