Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ze strapieniami do Matki Bożej Pocieszenia

Mszy św. odpustowej w sanktuarium w Jodłówce przewodniczył bp Ignacy Dec. Zachęcał do pokory i przetrzymania próby ataków.

Ordynariusz diecezji świdnickiej 25 sierpnia przewodniczył głównym uroczystościom odpustowym ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

W homilii biskup nawiązał do tytułu Matki Jezusa. – Maryja jest z nami w tym sanktuarium, żeby nam pomagać. Każda prośba to znak pokory, to znak, że sami sobie nie radzimy, że potrzebujemy Bożej pomocy. Maryja przychodzi, by nas pocieszać; nieustannie nas pociesza w każdym naszym utrapieniu – mówił biskup Ignacy.

Wskazywał też drogę pokory jako tę, którą umiłował sam Bóg. – Upodobał sobie ludzi pokornych, pysznymi wzgardził, wywyższył pokornych, takim podaje rękę, takim pomaga. Nie bądźmy pyszałkami, bądźmy pokorni; nawet gdy ktoś cię niesłusznie krzywdzi, przetrzymaj to. Czego nie można zmienić, trzeba przetrzymać, ale mamy zapewnienie, że ci, którzy doświadczają cierpienia, są pocieszeni – dodał. Zauważył, że do takiej postawy potrzebne jest otwarcie się na Ducha Świętego.

– Gdy chodzi o działanie Ducha Świętego w Kościele, to nie bójmy się, bądźmy ludźmi nadziei. Ostatecznie zwycięstwo należy do prawdy, do dobra, do miłości, do życia. Zwycięstwo należy do Pana Boga. Fundamentem naszej nadziei jest Bóg. Dlatego trwajmy przy Kościele i wspomagajmy go modlitwą – zachęcał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama