Nowy numer 22/2020 Archiwum

Studium organistowskie czeka na kandydatów

Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór słuchaczy na pierwszy rok nauki. Kandydaci nie muszą mieć wykształcenia muzycznego.

- Studium działa 10 lat. W tym czasie wykształciliśmy ponad 20 osób. To wciąż za mało. W diecezji brakuje organistów, trudno o zastępstwa. Zapraszam kandydatów, którzy chcą zdobyć muzyczne wykształcenie. Praca po studium z pewnością się znajdzie - zachęca Kacper Birula, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Świdnicy.

Do studium przyjmowane są zarówno ci kandydaci, którzy kształcili się muzycznie np. w szkole muzycznej, ognisku, na lekcjach prywatnych), jak i ci, którzy dopiero tę przygodę rozpoczynają. Dolną granicą jest ukończenie 10 lat, górnej granicy nie ma - istotą jest pozytywna opinia podczas spotkania rekrutacyjnego. W praktyce w studium uczą się osoby zarówno dwunastoletnie, jak i sześćdziesięcioletnie.

Nauka przebiega dwutorowo. Są zbiorowe zajęcia teoretyczne. Obejmują one materiał typowy dla szkół muzycznych, np. zasady muzyki, kształcenie słuchu, harmonię, oraz zajęcia związane z podstawami teoretycznymi i praktycznymi gry w kościele, np. liturgikę, prawodawstwo muzyki kościelnej, chorał gregoriański czy akompaniament liturgiczny. Natomiast zajęcia z gry na organach to praktyczne zajęcia indywidualne z nauczycielem, dostosowane do predyspozycji słuchacza.

Nauka w studium trwa 4 lata. Osoby muzycznie zaawansowane mają możliwość rozpoczęcia nauki na roku wyższym. Zajęcia odbywają się trzy razy w miesiącu, w soboty w godz. od 9 do 14. Nauka w studium jest odpłatna, miesięczne czesne wynosi ok. 250 zł.

Spotkanie rekrutacyjne dla kandydatów na rok 2019/2020 odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. o godz. 10 w salach studium w budynku parafii katedralnej przy pl. Jana Pawła II w Świdnicy. Więcej informacji oraz wykaz dokumentów na stronie: studium.swidnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama