Nowy numer 22/2020 Archiwum

By usłyszeć głos Boga

W ostatni weekend sierpnia ks. Janusz Michalewski, psycholog, poprowadził rekolekcje w milczeniu.

Propozycja nie jest nowa. Od wielu już lat ks. Michalewski organizuje kilkudniowe dni skupienia w milczeniu, ale również regularne spotkania ze słowem Bożym.

– Jego wprowadzenia do modlitwy są jedynie wskazówką, delikatną sugestią do medytacji. Tutaj w ciszy człowiek zostaje sam na sam z Bogiem, otwierają się serca, spadają maski, kruszą się wewnętrzne przeszkody, które wcześniej nie pozwalały nawiązać intymnej relacji z Bogiem. Pojawiają się świadomość własnych motywacji i głębokie przekonanie, że człowiek nie jest powołany, by czynić byle jakie uczynki – mówi Izabela Prypin, uczestniczka.

Dodaje, że dzięki takiej formie uczy się czuwać i oczekiwać na przyjście Pana w każdym momencie życia, ale i rozpoznawać Go we własnych myślach, poruszeniach serca, natchnieniach. – Ksiądz Janusz mówi, że ludzkie serce podobne jest do morza, a człowiek, patrząc, widzi jedynie taflę wody i to, co się na niej dzieje. Nie dostrzega życia wewnątrz, w głębinach. Aby rozpoznać motywację, która popycha człowieka do czynów, aby rozeznać, z jakiego ducha jest to, co robimy, człowiek potrzebuje zajrzeć w otchłań swojego serca. Jest to wysiłek i ciężka praca. Trzeba wsiąść z Jezusem do łodzi i odpłynąć na pewien dystans od otaczającego nas świata – opowiada świdniczanka.

Uczestnicy rekolekcji, trwających od 30 sierpnia do 1 września, mogli skorzystać z pomieszczeń świdnickiego seminarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama