Nowy numer 22/2020 Archiwum

Duchowe dożynki

Tak bp Adam Bałabuch nazwał w Wirach diecezjalną pielgrzymkę członków i sympatyków wspólnoty na rozpoczęcie kolejnego roku formacji.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której uczestnicy mogli zorganizować Namiot Spotkania (medytacja na bazie tekstów Pisma Świętego).

Był też czas dzielenia się świadectwem przeżytych w czasie wakacji rekolekcji, jednak centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył bp Bałabuch.

– To nasze spotkanie odbywa się w czasie, gdy większość rolników dziękuje Bogu za tegoroczne plony. I myślę, że możemy śmiało tę naszą pielgrzymkę porównać do dożynek, do dziękczynienia za duchowe plony rekolekcji wakacyjnych, za owoce zakończonego roku formacji, prosząc jednocześnie o dalsze błogosławieństwo w dążeniu do świętości – zachęcał już na początku celebry biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

W homilii natomiast zwrócił uwagę na pierwszy z grzechów głównych na drodze rozwoju. – Propaganda dzisiejszego świata proponuje nam różne sposoby na to, jak być lepszym od innych. Nie jest istotne, czy środki stosowane przez nas są dobre czy złe. Najważniejsze jest to, by czuć się lepszym od innych. Wciąż podsyca się współzawodnictwo, by to, co posiadamy, było najlepsze i najpiękniejsze, aby w ten sposób pokazać swoją wyższość. Wydaje się, że niewielu odpowiada rola bycia drugim, pozostawanie w cieniu kogoś innego. Taka postawa jest owocem pychy, którą w jakimś stopniu jesteśmy wszyscy zarażeni. Łatwo dostrzegamy wokół siebie ludzi pysznych, ale często najtrudniej jest zauważyć pychę w sobie – wyjaśniał bp Adam.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama